Vysoké Tatry fotoobjektívom Karola Divalda

Cena s DPH
19,90 €
Obj. čislo
5697

Vysoké Tatry fotoobjektívom Karola Divalda

Fotografická kniha Vysokých Tatier. Zverejnené fotografie sú z pozostalosti Karola Divalda a boli publikované v roku 1887.

Fotografie z pozostalosti Karola Divalda sú dnes v majetku viacerých galérií a múzeí vo Francúzsku, Maďarsku, na Slovensku i v Poľsku. Fotografie publikované v tejto knihe boli vydané v roku 1887 a poskytla nám ich Slovenská národná galéria Bratislava.

Originálne fotografie s rozmerom 15,6 × 11,8 cm boli nalepené na kartónoch o veľkosti 30,6 × 23,7 cm. Pod každým obrázkom je opis fotografie uvedený v dvoch jazykoch – maďarčine a nemčine a vyhradené právo na rozmnožovanie a meno fotografa. Fotografie boli umiestnené v ozdobnom kufríku z hrubých lepenkových dosiek potiahnutých červeným knihárskym plátnom, na ktorom je zlatým písmom plastickou razbou uvedený titul v maďarčine a nemčine: A Magas Tátrából / Die Hohe Tatra, Ung. Karpathenverein (Maďarský karpatský spolok). Kufrík obsahoval 30 fotografií. Mal rozmery: výška 26,0 cm, šírka 33,2 cm, hĺbka 4,5 cm Titulná stránka v dvoch jazykoch obsahuje názov albumu a meno autora fotografií. Tu sú tiež publikované početné ocenenia získané autorom fotografie na rôznych výstavách od roku 1869.

Samozrejme, naše vydanie doznalo niekoľko zmien, daných nielen možnosťami súčasnej techniky, ale aj snahou umožniť širšej verejnosti mať v svojej knižnici doma nádherné Divaldovy fotografie. Vydanie v pôvodnej podobe v kufríkoch by bolo nákladné a v obmedzenom počte. Publikácia je teda v pevnej väzbe, pričom na obálke je obrázok pôvodného balenia fotografií. Originálna veľkosť fotografií je zachovaná a pridali sme aj popisky fotografií v slovenskom a anglickom jazyku. Zároveň uvádzame aj niekoľko životopisných dát o autorovi, Karolovi Divaldovi.

Vydavateľstvo Region Poprad, vyd. 2021, ISBN: 978–80–89891–01–6, 72 strán

Súvisiace produkty

    Anketa

    Akú mapu najčastejšie používate?
    Automapa26.7 %
    Cyklomapa24.5 %
    Navrch stránky