SKIALPINIZMUS - horské lyžovanie, 3. vydanie

Cena s DPH
14,40 €
Bežná cena:
16,00 €
Obj. čislo
5709.1

SKIALPINIZMUS - horské lyžovanie, 3. vydanie

3. aktualizované, doplnené a rozšírené vydanie knihy nestora slovneského skialpinizmu Stanislava Meleka

Praktická príručka pre začínajúcich aj pokročilých skialpinistov s množstvom praktických rád a odporúčaní na 184 stranách. EAN 9788089904020, vyd. TATRAPLAN. Inštruktážne videá si možno pozrieť na tejto stránke v záložke Skialpinizmus.

Recenzie:

Publikácia komplexne popisuje problematiku horského lyžovania. Nájdete v nej v kocke takmer všetko, čo zaujíma začiatočníkov aj pokročilých skialpinistov. Kniha vhodne vypĺňa segment metodickej literatúry o športových činnostiach. Obsahovo je dielo orientované na karpatské pohoria, ale nechýbajú ani ľadovcové túry v Alpách. Dočítate sa množstvo rád z praxe, pričom je zreteľné, že autor má dlhoročné skúsenosti. Všetky témy sú bohato doplnené obrazovou dokumentáciou.“

Tomáš Trstenský, skialp.hiking.sk

„Kniha je napísaná veľmi pútavo a je ťažké sa od nej odtrhnúť. (...) Kniha Stana Meleka je vynikajúcou príručkou pre každého skialpinistu, ktorá je založená na niekoľkých desiatkach rokov skúseností autora s vykonávaním skialpinizmu a vedením skialpinistických túr v slovenských horách a v Alpách. Nemala by chýbať v žiadnej knižnici či už začínajúceho alebo pokročilého skialpinistu.

www.horyinfo.cz

„Text sa dobre číta, a to aj v prípade popisu takého dynamického pohybu, ako je lyžovanie. Nezachádza do zložitej telovýchovnej vedeckosti, popis je vecný a prirodzený.

horolezeckametodika.cz

  Anketa

  Akú mapu najčastejšie používate?
  Automapa
  Automapa26.7 %
  Turistická mapa
  Turistická mapa25.2 %
  Cyklomapa
  Cyklomapa24.4 %
  Mapa mesta
  Mapa mesta23.7 %
  Navrch stránky